- Ovaj događaj je prošao.
Neo Festival
29. jun 2020. ~ 19:00 - 8. jul 2020. ~ 23:30
Program kulturne stanice Mlin će biti domaćin dela programa Neo festivala.
U sredu 1.07.2020. od 19h biće održana opera za decu Pčelica Dana u izvodjenju udruženja umetnika Visoko C.
U petak 3.07.2020. od 19:30hpozivamo vas na koncert mladih talenata.
Satnica Neo festivala:
29. VI 2020. / 20:00 / KS Svilara
Otvaranje festivala NEO / Veče kamerne muzike
NEO ANSAMBL
Robert Lakatoš, violina
Miroslav Pavlović, violina
Mina Đekić, violina
Jožef Bisak, viola
Marko Miletić, violončelo
Kristof Jan, violončelo
Valentina Nenaševa, klavir
Aleksandar Đermanović, klavir
Vasa Vučković, klarinet
Nemanja Mihailović, fagot
Na programu dela Betovena, Malera, Rahmanjinova i Prokofjeva
30. VI 2020. / 20:00 / KS Eđšeg
Koncert pobednika i nagrađenih takmičara 7. međunarodnog
takmičenja solo pevača „Vera Kovač Vitkai”
01. VII 2020. / 19:00 / KS Mlin
Udruženje umetnika „Visoko C”
Opera za decu „Pčelica Dana”
02. VII 2020. / 19:00 / KS OPENS
Novosadski duvački kvintet
Na programu dela Betovena, Mijoa, Geršvina i Farkaša
02. VII 2020. / 20:30 / Ispred KS OPENS
Bend Čičini Čvorci
Bend JAL
03. VII 2020. / 19:30 / KS Mlin
Koncert mladih talenata
Lana Zorjan, violina
Andrej Balaž, violina
Klavirska saradnja: Milena Buča
Na programu dela Baha, Krajslera, Kukala, Izaija,
Paganinija, Vijenjavskog
03. VII 2020. / 20:00 / KS Rumenka
Orkestar Kamerata Akademika
Na programu dela Bibera, Vivaldija, Betovena, Mocarta, Masnea,
Sen-Sansa i Pijacole
04. VII 2020. / 20:30 / KS Barka
Plato hrama Vaznesenja Gospodnjeg
Orkestar Kamerata Akademika
09. VII 2020. / 20:00 / KS Svilara
Sestre Gereg, klavir četvororučno
Noemi Gereg i Enike Gereg
Na programu dela Betovena, Pulanka, Kroslanda, Miranda, Bramsa,
Vujića, Gluka, Hačaturijana i Ravela
10. VII 2020. / 20:00 / KS Rumenka
Novosadski duvački kvintet
Na programu dela Betovena, Mijoa, Geršvina i Farkaša
10. VII 2020. / 20:00 / Gradska kuća, Novi Sad
Veče neobaroka
Ela Banković, klavir
Valentina Nenaševa, klavir
Kosta Knežević, klavir
Na programu dela Svetozara Saše Kovačevića i Mirka Topalskog
11. VII 2020. / 20:00 / KS Eđšeg
„Dolče suono” (Dolce suono)
Izbor arija i solo pesama za sopran, flautu i klavir
Radoslava Vorgić Žuržovan, sopran
Petar Popović, flauta
Aleksandar Đermanović, klavir
Na programu dela Hendla, Baha, Telemana, Betovena, Debisija,
Ofenbaha i Ravela
13. VII 2020. / 20:00 / KS Svilara
Novosadski kamerni ansambl (NS Chamber)
Aleksandar Tasić, klarinet
Nikola Marjanov, klarinet
Nemanja Mihailović, fagot
Dušan Petrović, fagot
Nikola Ćirić, horna
Nenad Vasić, horna
Na programu dela Betovena i Mocarta
15. VII 2020. / 20:00 / KS Bukovac
Izbor iz programa festivala
18. VII 2020. / 20:21 / Katolička porta
Orkestar Kamerata Akademika
Solistkinja Laura Levai-Aksin, flauta
Na programu dela Baha, Betovena i Bizea
Ulaz na sve koncerte je besplatan, ali je broj mesta ograničen.
Adrese Kulturnih stanica:
KS Svilara – Đorđa Rajkovića 6b, Novi Sad
KS Eđšeg – Antona Čehova 4, Novi Sad
KS Barka – Čenejska 54, Novi Sad
KS Mlin – Radnička 20, Novi Sad
KS Rumenka – Oslobođenja 26, Rumenka
KS Bukovac – Karađorđeva 76, Bukovac
KS OPENS – Kreativni distrikt, Novi Sad